Az U-13-as korosztályunknak megvannak az első pontjai, az U-12-esek majd Tarpán javíthatnak.

Balmazújvárosi FC – Nyíregyháza Spartacus 0-3 (0-2)

Vezette: Juhász Gergely (Szombathy Zsigmond Ádám, Vékony Tamás István)

BALMAZÚJVÁROSI FC: Hatvani Benedek (K) – Litauszki Ákos, Sánta Milán, Barna Szabolcs, Pelles Patrik, Sallai Balázs, Folytán Zoltán, Oláh Gergő, Kiss Bercel (C). Vezetőedző: Nagy Máté
Cserék: Vadai Balázs, Vitai-Ilcsik Bence, Mikula Zsolt, Végh Tamás, Balázs István

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS: Dömötör Márk (K) – Bába Péter (C), Törő Alex, Kovács Milán, Kalán Ádám, Nagy Milán, Csubák Bence, Juhász Roland, Lakatos Martin. Vezetőedző: Marcsek Zoltán
Cserék: Ress Bence, Selymes Vencel, Hegedűs Bence, Piros Máté, Bagoly Ákos

Gólszerzők: Kovács Milán (0-1) 15’, Piros Máté (Büntetőből, 0-2) 27’, Kovács Milán (0-3) 57’

Rangadóhoz méltón kezdődött az összecsapás. Sokáig úgy tűnt, nem bír egymással a két gárda, azonban az első félidőt derekától elkezdte magához ragadni a kezdeményezést a Nyíregyháza, született is egy gól. Majd egy büntetőt is értékesített a Szpari, ezzel pedig az első játékrész tulajdonképpen el is dőlt. A második félidőben megint nem voltunk alárendelt szerepben, azonban a mérkőzés végéhez közeledve még egyszer be tudott találni a vendég együttes. „Sajnálatos vereséget szenvedtünk a Bozsik Akadémia ellen. A három kapott gól ellenére a mutatott játékkal elégedett vagyok. A hozzáállás ezen a mérkőzésen is rendben volt. Viszont ennyi egyéni hibával nem lehet játszani, mert egy ilyen minőségű kerettel rendelkező akadémia rögtön megbosszulja ezeket a hibákat. Ennek ellenére továbbra is folytatjuk azt a tudatos futballt, amit eddig is képviseltünk. Gratulálok a Nyíregyházának!” – vélekedett Nagy Máté az U 12-es korosztály edzője.

Balmazújvárosi FC – Nyíregyháza Spartacus 3-1 (2-1)

MLSZ U-13 I. osztály Észak-Kelet
Vezette: Vékony Tamás István (Juhász Gergely, Szombathy Zsigmond Ádám)

BALMAZÚJVÁROSI FC: Bodnár Máté – Kocsis Attila, Kis Gyula, László Dávid, Oláh Zsombor, Kéki László, Potor Márk, Bernáth Bence, Bolgár Botond, Vass Péter, Varga Dzsasztin. Vezetőedző: Szabó Márton
Cserék: Terdik Mihály, Gajdán Balázs, Orsó Árpád

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS: Barancic-Kovács Péter – Halász Nándor, Németh Viktor, Chrabák Noel, Pataki Balázs, Onder Kolen, Bakó Zsombor, Sándorfi Áron, Kenéz Kristóf, Tóth Máté, Hegedűs Csongor. Vezetőedző: Kocsis Szabolcs
Cserék: Sira Balázs, Szalanics Edvin, Tran Ba Duy, Jakab Nándor, Pankotai Bálint

Gólszerzők: Bernáth Bence (1-0) 2’, Onder Kolen (1-1) 3’, Varga Dzsasztin (2-1) 8’, Orsó Árpád (3-1) 43’

Nagy iramban, parádés megoldásokkal kezdődött a találkozó. Nem hiába, a 8. percre már 3 gól is esett, ebből pedig az agilisabban futballozó mieink szereztek kettőt. A mérkőzés további részére is megmaradt a nagy színvonal, a jó ritmus. Ráadásul a fordulást követően nem sokkal sikerült bebiztosítanunk a győzelmet, hiszen megszületett a harmadik hazai találat is. A Szpari folyamatosan nyomást gyakorolt ránk, de a jó védekezés, s az ehhez társuló jó támadójáték meghozta a gyümölcsét. ”Próbálom azt tanítani a gyerekeknek, hogy az első, és legfontosabb dolog, hogy szeressék a játékot. Valamint az, hogy a közösen begyakorolt dolgokat visszalássam, ezt követi csak az eredmény. Ezúttal minden egyben volt, így megérdemelten győztünk.” – mondta el véleményét Szabó Márton az U 13-as korosztály vezetőedzője a mérkőzést követően.
A következő fordulóban mindkét csapatunk Tarpán meccsel majd.