Debreceni EAC – Balmazújvárosi FC 3-2 (1-1)

Vezette: László János (Török Zoltán, Molnár László Máté)

DEBRECENI EAC: Kovács Dávid (K) – Dobos Lóránt, Kovács Mihály, Dobos Patrik, Kemecsei Csaba, Puskás Márk, Csernyánszky Balázs, Kőrösi Bence, Felföldi Levente, Szűcs Álmos, Lukács Bence. Vezetőedző: Kovács Miklós
Cserék: Nyíri Ádám (K), Czakó Bence, Csorvási Kevin

BALMAZÚJVÁROSI FC: Ferenczi József (K) – Heczel Dániel, Kőszegi Péter, Vincze Martin, Gém Bence – Juhász Sándor, Molnár Szabolcs – Simon Nándor, Csörgő Raul, Pukoli János – Deli Gergő. Vezetőedző: Sorin Cigan
Cserék: Berencsi Sándor (K), Huszti Renátó, Fegyverneki Zsigmond

Gólszerzők: Kemecsei Csaba (1-0) 10′, Deli Gergő (1-1) 42′, Szűcs Álmos (2-1) 50′, Simon Nándor (2-2) 78′, Szűcs Álmos (3-2) 93′

A mérkőzés elejébe mintha kicsit belealudtunk volna. Tíz perc elteltével egy kontrából meg is szerezte a vezetést a DEAC. Kezdtünk felébredni, feljavultunk játékban, s talán pszichológiai szempontból a legjobb pillanatban sikerült egyenlítenünk, a félidő lefújása előtt nem sokkal. A második félidő szintén kiegyenlített játékot hozott az igencsak hideg, szeles időben. Egy helyzet itt, egy helyzet ott, s a gólokkal is ugyanez volt a helyzet. Az utolsó pár perc pedig úgy tűnt, mintha egy őrült ámokfutás lenne a három pontért. Az is volt! Többször is mi álltunk közelebb a győzelemhez, ám Murphy-törvénye már oly sokadszor “köszönt vissza”. Fegyelmezetlenség miatt gólt kaptunk, ezzel pedig el is dőlt, hogy az “ámokfutás”, és a mérkőzés győztese a DEAC. Az érzés pedig, “Déjá vu” (Kisvárda).
Itt is csak annyi vigasztalhat bennünket, hogy pénteken a Karcag ellen majd lehet javítani.