Debreceni EAC – Balmazújvárosi FC 3-2 (2-0)

Gergely Erik ezúttal nem tudott betalálni az ellenfél kapujába

Vezette: Török Zoltán (Molnár László Máté, László János)

DEBRECENI EAC: Urbán Gergely (K) – Áros Csenger, Éles Máté, Barna Márton, Hermann Dénes, Kasza Ádám, Varga Balázs, Vilmányi Dominik, Al-Rubaye Ahmed, Orbán Alex, Bakó Lőrinc. Vezetőedző: Kovács Miklós
Cserék: Vas Ferenc (K) – Bíró Bence, Fehér Gergő, Kerezsi Ádám

BALMAZÚJVÁROSI FC: Berencsi Sándor (K) – Karika Róbert, Váradi László, Papp G. Benedek, Forgó Attila, Tóth Gábor – Kiss Péter, Gergely Erik, Miterkó Bence, Márkus Sándor – Harangi Norbert. Vezetőedző: Lajos Ferenc
Cserék: Bódis Levente, Nagy Zoltán, Szabó Szabolcs, Gyurcsák Márk

Gólszerzők: Orbán Alex (1-0) 18′, Kasza Ádám (2-0) 33′, Kerezsi Ádám (11-esből, 3-0) 78′, Harangi Norbert (3-1) 82′, Váradi László (3-2) 89′

Az első félidőben nem “találtuk magunkat”, fölénk nőtt a DEAC. Elhaltak a támadásaink idő előtt, nem tudtunk igazán nagy helyzetet kialakítani. A DEAC viszont mindent egy lapra feltéve ment előre, ráadásul eredményesen. Kétgólos hátránnyal mentünk el a szünetre. A játék képe nem is nagyon változott a 75. percig. Onnantól magunkra találtunk, bár fújtak ellenünk egy tizenegyest, amivel elúszni látszott a meccs. Azonban ez Balmazújváros, nincs elveszett labda, csak a küzdelem. A rendes játékidő végéig két gólt is szereztünk, s a hosszabbítás perceiben is megvolt a lehetőségünk az egyenlítésre, sajnos nem sikerült.

Pénteken lehet majd javítani hazai pályán a Karcag ellen.